Zarejestruj
Twój koszyk
0szt. za
0,00
PLN
Koszt dostawy od: 0,00 PLN

Hemorol czopki 12 szt.


Co to jest lek HEMOROL® i w jakim celu się go stosuje

Hemorol® są to czopki doodbytnicze stosowane tradycyjnie przeciw dolegliwościom towarzyszącym żylakom odbytu. Hemorol® jest stosowany także w przewlekłych stanach zapalnych błony śluzowej odbytu oraz podrażnieniach i pęknięciach śluzówki odbytu. Czopki Hemorol® powodują ustąpienie dolegliwości bólowych wskutek działania znieczulającego benzokainy. Preparat zawiera też składniki o miejscowym działaniu ściągającym, przeciwzapalnym i rozkurczającym. Produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Skład:
wyciąg gęsty z koszyczka rumianku – 50 mg, wyciąg gęsty z korzenia pokrzyku – 20 mg, wyciąg gęsty złożony (4:1) z: ziela żarnowca, kory kasztanowca, kłącza pięciornika, ziela krwawnika – 80 mg, benzokaina – 100 mg.

Zanim zastosuje się lek HEMOROL®

Należy znać przyczynę choroby i dlatego zaleca się zasięgnąć porady lekarza. W przypadkach dużych guzków krwawniczych, po podaniu czopka (ok. 5-10 min) może wystąpić uciskowa bolesność, ustępująca po rozpuszczeniu się czopka.

Przeciwwskazania: uczulenie na benzokainę lub na rośliny z rodziny Asteraceae - Compositae (złożone). Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Choroba nowotworowa.

Stosowanie leku HEMOROL® u dzieci: ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa, nie zaleca się stosować u dzieci.

Ciąża: nie należy stosować u kobiety w okresie ciąży.

Karmienie piersią: nie badano bezpieczeństwa leku u kobiet karmiących piersią, dlatego nie zaleca się stosowania.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: HEMOROL® nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Jak stosować lek HEMOROL®

Dorośli - wprowadzić doodbytniczo 1 czopek na noc, w cięższych przypadkach 2 do 3 czopków w ciągu dnia. Czopki powinny być stosowane do czasu ustąpienia dolegliwości bólowych, jednak nie dłużej niż przez 7 kolejnych dni. Aby wydobyć czopek z folii, należy naciąć folię pionowo nad wierzchołkiem czopka i energicznie ją rozerwać.
W przypadku zażycia większej dawki leku HEMOROL® W przypadku zastosowania większej dawki preparatu albo zastosowania niezgodnego z podanym sposobem użycia, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Możliwe działania niepożądane

Nie stwierdzono występowania działań niepożądanych podczas stosowania leku Hemorol®, jednak w przypadku ich wystąpienia należy skonsultować się z lekarzem. Możliwe jest wystąpienie świądu lub zaczerwienienia. W przypadku wystąpienia reakcji uczuleniowej albo zaostrzenia objawów choroby, należy przerwać stosowanie preparatu i zasięgnąć porady lekarza.

Przechowywanie leku HEMOROL®

Leku nie należy przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Leku nie należy stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Opakowanie zawiera 12 czopków.
Szukaj