Zarejestruj
Twój koszyk
0szt. za
0,00
PLN
Koszt dostawy od: 0,00 PLN
Produkt chwilowo niedostępny

BIAŁKO TEST do wykrywania białka w moczu


Białko Test jest jednoparametrowym testem przeznaczonym do wykonania badania moczu w warunkach domowych. Ma formę plastikowych pasków. Badanie polega na zanurzeniu paska testowego w próbce moczu i wzrokowym porównaniu zabarwienia pola ze skalą barwną, która znajduje się w opakowaniu. Pojawienie się kolorów od zielonego do zielononiebieskiego oznacza wyniki pozytywne tzn. wykryta jest obecność białka w moczu.

Przy pobieraniu moczu do badania paskami Białko Test należy kierować się takimi samymi zasadami jakie stosuje się, gdy mocz jest oddawany do badania w laboratorium analitycznym. Należy zatem pobrać próbkę moczu pochodzącą ze środkowego strumienia z pierwszej porannej zbiórki po przebudzeniu. Mocz należy zebrać do czystego i suchego pojemnika.

W prawidłowym moczu białko nie występuję. Obecność białka w moczu może oznaczać uszkodzenie nerek, które może być spowodowane zakażeniem, wysokim ciśnieniem krwi, nowotworem, cukrzycą, toczniem rumieniowatym. Test szczególnie polecany dla osób z zespołem nerczycowym.

WAŻNE UWAGI:
Zawsze kontaktuj się z lekarzem przed podjęciem ważnych decyzji medycznych.
Pozostałe po wykonaniu badania składniki testu możesz usunąć do śmietnika z odpadami domowymi.

Klienci, którzy kupili: BIAŁKO TEST do wykrywania białka w moczu, kupili również:

Szukaj