Zarejestruj
Twój koszyk
0szt. za
0,00
PLN
Koszt dostawy od: 0,00 PLN

Uśmiech jak z reklamy

Autor:
Dodano dnia 
Kliknij tutaj aby powrócić
na poprzednią stronę
Główną rolę w reklamach rozlicznych past do zębów wszechobecnych w pismach, telewizji i na różnego rodzaju ulotkach gra szeroki uśmiech ukazujący pełny garnitur nieskazitelnych śnieżnobiałych zębów. Owa olśniewająca biel jest obiektem pożądania wielu osób, które w poszukiwaniu ideału imają się różnych sposobów i zabiegów, aby uczynić swój uśmiech równym temu z reklamy. Zmiana nawet o 2 lub 3 odcienie jest zauważalna u każdego.

Wybielać zęby można profesjonalnie i sposobami domowymi. Wszystkie mają zarówno zalety jak i efekty niepożądane.

Najszybszym zabiegiem jest wykonywane w gabinecie stomatologicznym wybielanie pod wpływem światła. Efekt jest natychmiastowy, a zęby nieporównywalnie bielsze niż przed zabiegiem. Minusem tego rozwiązania jest wysoka cena.

Mniej kosztowne są systemy wybielające polegające na stosowaniu specjalnych nakładek na zęby. Zazwyczaj nosi się je przez godzinę lub kilka godzin w ciągu doby, a kuracja trwa od 10 do 14 dni. Można kupić gotowy system zawierający 10 nakładek (na 10 dni) lub zamówić je podczas wizyty u stomatologa. Są one wtedy indywidualnie wykonane i dopasowane do naszych zębów. Cena obu zabiegów jest podobna. W gotowych produktach stężenie substancji aktywnych jest mniejsze, co daje mniej spektakularne efekty. W ulotkach dołączonych do preparatów dostępnych w aptekach i innych sklepach zamieszczona jest informacja, że wybielają one do 10 odcieni. Jakkolwiek informacja ta wydaje się być przesadzona, efekty tej metody są bardzo dobre. Niestety, nie wszystkie zęby dobrze znoszą kurację systemem wybielającym.

Pasty wybielające oferowane przez producentów w dużym wyborze działają na zasadzie usuwania nalotu i przebarwień pojawiających się na zębach w wyniku palenia papierosów, picia kawy, herbaty, coli czy czerwonego wina. Past wybielających nie należy stosować dłużej niż dwa tygodnie, po tym okresie należy zrobić przerwę. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia szkliwa i wzmożonej wrażliwości zębów na ciepło, zimno, słodkie i kwaśne potrawy. Metoda jest tania, usuwa z zębów osadzone na nich zanieczyszczenia, ale nie wpływa w sposób istotny na zmianę barwy szkliwa.

Oprócz sposobów profesjonalnych są jeszcze te z poradnika domowego, z zastosowaniem środków dostępnych w każdej kuchni. Jednym z nich jest mycie zębów sodą oczyszczaną lub mieszanką proszku do pieczenia z kilkoma kroplami cytryny. Obydwie metody dają pewien efekt wybielający, dzięki ścieraniu szkliwa, w związku z tym niekorzystnie wpływają na zęby i dziąsła. Zdecydowanie nie są polecane.

Trwałość efektu po zabiegu wybielającym zęby jest zależna od zwyczajów i diety. U osób niepalących, które rzadko piją kawę i herbatę po wybielaniu w gabinecie stomatologicznym utrzymuje się około 5 lat. U palaczy i spożywających produkty zostawiające na zębach przebarwienia znacznie krócej.

Barwa zębów jest uwarunkowana genetycznie, nie wszyscy mamy jednakowy odcień szkliwa, stąd nie we wszystkich przypadkach udaje się osiągnąć olśniewającą śnieżną biel. Jeśli chodzi o wybór metody wybielania zębów, najlepiej poradzić się stomatologa. Pomoże on dobrać właściwą kurację dla naszych zębów, a przy okazji sprawdzi ich stan. Aby uśmiechać się czarująco konieczne są przede wszystkim zdrowe zęby. Nagły świdrujący ból w dolnej lewej szóstce sprawi, że będzie stać nas jedynie na grymas.
Szukaj