Zarejestruj
Twój koszyk
0szt. za
0,00
PLN
Koszt dostawy od: 0,00 PLN

Disnemar dla dorosłych aerozol do nosa 25m


Disnemar® Fizjologiczny roztwór donosowy

Co to jest Disnemar?

Disnemar jest izotonicznym roztworem soli mineralnych o neutralnym pH, który może być stosowany w obrębie jamy nosowej, bez podrażniania błony śluzowej nosa. Specjalnie zaprojektowany dozownik (rozpylacz) wyrobu umożliwia jego podawanie w każdej pozycji (również w pozycji leżącej). Niewielkie, wygodne do przenoszenia opakowanie pozwala na stosowanie roztworu w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu. Przezroczysta butelka umożliwia stałą kontrolę ilości roztworu.

Disnemar jest zalecany do stosowania u dorosłych.

W jakim celu stosuje się Disnemar?

Disnemar jest wskazany do utrzymywania codziennej higieny nosa i prawidłowego stanu błony śluzowej nosa. Fizjologiczny roztwór soli mineralnych o neutralnym pH oczyszcza oraz zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia błony śluzowej nosa i wspomaga jej regenerację. Dzięki mechanicznemu działaniu wypłukującemu łagodzi objawy niedrożności nosa. Disnemar posiada specjalny dozownik (rozpylacz) – nebulizator mikrodyfuzyjny, który zapewnia aplikację roztworu w postaci delikatnej mgiełki. Dzięki temu można osiągnąć optymalne nawilżenie błony śluzowej nosa bez negatywnej reakcji na aplikację.

Wskazania:

Disnemar zalecany jest szczególnie:
  • do codziennej higieny nosa u niemowląt, dzieci i dorosłych
  • do nawilżania wysuszonej błony śluzowej nosa spowodowanej różnymi przyczynami np. działaniem klimatyzacji, centralnego ogrzewania, dymem papierosowym, kurzem, nawracającymi infekcjami błony śluzowej nosa, podeszłym wiekiem
  • do udrożnienia nosa przy niedrożności nosa spowodowanej: stanami kataralnymi i alergicznymi takimi jak: przeziębienie, nieżyt nosa czy ostre/przewlekłe zapalenie zatok, zanieczyszczonym powietrzem (np. duże zapylenie).


Co należy wiedzieć zanim zastosuje się Disnemar?

Wyrób można stosować:
  • w profilaktyce i wspomagająco w trakcie leczenia
  • w okresie ciąży i karmienia piersią
  • w każdym wieku (u niemowląt, dzieci i dorosłych)
  • codziennie, kilka razy w ciągu dnia - przez dowolnie długi czas.


Disnemar zawiera:

- wodę oczyszczoną o neutralnym pH - elektrolity - tzn. jony sodu, potasu, chloru, wodorowęglany - środek konserwujący - chlorek benzalkonium, który zapobiega zakażeniu roztworu przez bakterie.

Opakowanie:

Opakowanie wyrobu Disnemar zawiera 25 ml izotonicznego roztworu wodnego o neutralnym pH i jest zaopatrzone w specjalny dozownik (nebulizator mikrodyfuzyjny), który każdorazowo rozpyla tę samą ilość roztworu. Dzięki temu nie ma niebezpieczeństwa jednorazowego podania zbyt dużej ilości płynu.

Z jednego opakowania otrzymuje się aż do 250 dawek.

W celu ułatwienia podawania wyrobu osobom w różnym wieku dostępne są dwa rodzaje opakowań:
• Disnemar dla dorosłych (opakowanie zielone). Wielkość i budowa dozownika (rozpylacza) umożliwia równomierne rozprowadzenie wyrobu na powierzchni błony śluzowej nosa.
• Disnemar baby dla niemowląt i dzieci (opakowanie niebieskie). Posiada dozownik (rozpylacz) o specjalnym kształcie i wielkości końcówki, który pozwala na łatwe wprowadzenie go do otworu nosowego dziecka.

Jak i kiedy stosować Disnemar?

Dorośli: jedna do dwóch dawek do każdego otworu nosowego kilka razy na dobę. Jeśli to konieczne Disnemar może być stosowany przez dłuższy czas bez żadnego ryzyka lub przeciwwskazań.

Sposób użycia:

Przed podaniem wyrobu Disnemar po raz pierwszy należy nacisnąć dozownik 1–3 razy, aby aktywować pompkę dozującą i uzyskać odpowiednie rozpylanie roztworu. Po dłuższym okresie nieużywania może zaistnieć konieczność powtórzenia wyżej opisanej czynności. Nie zaleca się wyjmowania dozownika po użyciu. Jeżeli zachodzi konieczność oczyszczenia go, należy użyć ręcznika lub chusteczki. Dzięki specjalnej budowie zaworu pompki (zapobiega cofaniu się roztworu) dozownik pozostaje czysty przez cały okres ważności wyrobu.

UWAGA:
Disnemar należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie należy stosować wyrobu po upływie terminu ważności zamieszczonym na opakowaniu.

Klienci, którzy kupili: Disnemar dla dorosłych aerozol do nosa 25m, kupili również:

Szukaj