Zarejestruj
Twój koszyk
0szt. za
0,00
PLN
Koszt dostawy od: 0,00 PLN

Liv 52 Himalaya 100 tabletek DETOX OCHRONA WĄTROBY


LIV 52 100 tabletek REGENERACJA WĄTROBY

Lek bez recepty

DZIAŁANIE

- ochronne

- regenerujące

- żółciopędne

PROBLEM

- detoks

- toksyny

- trawienieOpis:Liv 52 to produkt leczniczy do stosowania w zaburzeniach czynności wątroby, wspomagająco po odwracalnych uszkodzeniach wątroby i w okresie rekonwalescencji.

Liv 52 wykazuje działanie wspomagające w uszkodzeniach wątroby, pobudza czynność wydzielniczą wątroby i wydzielanie żółci (działa choleretycznie), co daje ochronny wpływ na wątrobę, zmniejszając objawy infekcji bakteryjnych, wirusowych i wpływu substancji szkodliwych takich jak: leki (np. antybiotyki, leki przeciwgruźlicze), środki chemiczne (np. związki metali) i alkohol.

Mechanizm działania ochronnego opiera się na przyspieszonym wydzielaniu żółci ze szkodliwymi substancjami i metabolitami oraz zmniejszeniu utleniania lipidów i tworzenie się wolnych rodników.Skład:Substancjami czynnymi są:

Capparis spinosae cortex, Cichorii intybus semen, Solani nigri herba, Terminaliae arjunae cortex, Cassiae occidentalis semen, Achilleae millefolii semen, Tamarix gallicae herba, Mandur Bhasma.

1 tabletka zawiera:

65 mg Capparis spinosae cortex, 65 mg Cichorii intybus semen, 32 mg Solani nigri herba, 32 mg Terminaliae arjunae cortex, 16 mg Cassiae occidentalis semen, 16 mg Achilleae millefolii semen, 16 mg Tamarix gallicae herba, 33 mg Mandur Bhasma (zawartość żelaza Fe+2 i Fe+3 w ilości 3 mg).

Substancje pomocnicze: stearynian magnezu, dwutlenek krzemu koloidalny, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa i karboksymetyloceluloza sodowa.Dawkowanie:Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Lek do stosowania doustnego.

Lek stosuje się pół godziny przed posiłkiem.

Dorośli:

wspomagająco po odwracalnych uszkodzeniach wątroby: od 2 do 3 tabletek, 3-4 razy na dobę,

wspomagająco w stanach po zatruciach lekami: od 1 do 2 tabletek, 2 razy na dobę,

w alkoholowych uszkodzeniach wątroby: 2-3 tabletki, 3 razy na dobę,

w okresie rekonwalescencji: 2 tabletki, 2 razy na dobę.

Młodzież powyżej 12 lat:

1-2 tabletki, 3-4 razy na dobę.

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 lat.DODATKOWE INFORMACJE:Nie stosować leku Liv 52 w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne, inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Nie zaobserwowano działań niepożądanych w trakcie badań przedklinicznych i klinicznych Liv 52.

Stosowanie leku omówić z lekarzem w przypadku wystąpienia podejrzenia żółtaczki (zażółcenie skóry lub zażółcenie białkówki gałki ocznej).

Przechowywać w temperaturze od 10oC do 30oC, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Liv 52 może wchodzić w interakcje z ibuprofenem (obniżenie jego stężenia w surowicy krwi bez istotnej zmiany jego biodostępności).

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Szukaj