Zarejestruj
Twój koszyk
0szt. za
0,00
PLN
Koszt dostawy od: 0,00 PLN

Lactovaginal 10 kapsułek dopochwowych


Lactovaginal® jest lekiem dostępnym bez recepty, w skład jednej kapsułki dopochwowej wchodzą pałeczki kwasu mlekowego Lactobacillus rhamnosus 573 w ilości 1010 w tym nie mniej niż 108 CFU (CFU – jednostka tworząca kolonię).

Lactobacillus rhamnosus 573, na drodze kwaśnej fermentacji, metabolizuje obecne w środowisku pochwy związki będące źródłem węgla m. in. do kwasu mlekowego, utrzymując tym samy odpowiednie pH pochwy. Kwaśny odczyn pochwy (pH 4,0 – 4,7) hamuje wzrost bakterii chorobotwórczych.

Dodatkowo pałeczki L. rhamnosus 573 wykazują antagonizm wobec większości bakterii wywołujących zakażenia układu moczowo-płciowego.

Na podstawie badań klinicznych wykazano, że zastosowanie leku Lactovaginal® po uprzednim leczeniu stanów zapalnych pochwy lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwgrzybicznymi i przeciwrzęsistkowymi powoduje:
 • zmniejszenie liczby patogenów,
 • przywrócenie naturalnej równowagi mikrobiologicznej pochwy,
 • normalizację wydzieliny z pochwy.
Lactovaginal® stosuje się w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy:
 • profilaktycznie,
 • w stanach zapalnych narządów rodnych, po leczeniu środkami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi oraz przeciwgrzybiczymi,
 • przy występowaniu upławów.

Prawidłowa flora bakteryjna pochwy charakteryzuje się obecnością Gram-dodatnich pałeczek z rodzaju Lactobacillus, które stanowią ok. 96% flory bakteryjnej. Czynnikami wpływającymi na zmianę składu mikroflory pochwy mogą być:
 • antybiotykoterapia,
 • zmiany hormonalne,
 • chemioterapia, radioterapia,
 • stres,
 • przyzwyczajenia higieniczne oraz seksualne.

Zaburzenie równowagi mikrobiologicznej pochwy może prowadzić do różnych stanów chorobowych np.:
 • bakteryjna waginoza,
 • grzybica pochwy,
 • zakażenie bakteriami pochodzącymi z przewodu pokarmowego.

Lactovaginal® stosuje się dopochwowo. Najlepsze rezultaty daje stosowanie od 1 do 2 kapsułek na dobę (jedna rano, a druga na noc) przez okres 7 dni. W razie potrzeby leczenie należy powtórzyć.

Kapsułkę leku Lactovaginal® należy umieścić głęboko w pochwie zachowując zasady higieny osobistej tzn. uprzednie umycie okolic intymnych oraz dokładne umycie rąk.

W skład leku Lactovaginal® oprócz pałek kwasu mlekowego Lactobacillus rhamnosus 573 wchodzą substancje dodatkowe: odtłuszczone mleko w proszku, sacharoza, sodu L-glutaminian (substancje te stanowią nośniki dla zliofilizowanych pałeczek kwasu mlekowego), skrobia ziemniaczana, magnezu stearynian, mannitol (są to substancje wypełniające). W skład kapsułki wchodzi: żelatyna i tytanu dwutlenek. Nie powinnaś stosować leku Lactovaginal® jeśli jesteś uczulona na którykolwiek ze składników produktu.

Leku Lactovaginal® nie należy przyjmować z innymi lekami przeciwdrobnoustrojowymi, wyjątek stanowią metronidazol i kotrimaksazol. Możliwość przyjmowania Lactovaginal® podczas kuracji tymi lekami została potwierdzone badaniami in vitro.

Stosując Lactovaginal® możesz bezpiecznie uprawiać seks. Lactovaginal® nie ma wpływu na skuteczność środków antykoncepcyjnych, nie przeszkadza też w zajściu w ciążę. Kapsułkę najlepiej jest założyć po stosunku, lub na kilka godzin przed. Ze stosunku zrezygnuj tylko wtedy gdy Lactovaginal® stosujesz leczniczo przy dodatkowej kuracji antybiotykowej.

Stosując leczniczo Lactovaginal® możesz chodzić na basen, pamiętaj aby zakładać kapsułkę po basenie lub na kilka godzin przed. Po basenie Lactovaginal® możesz stosować profilaktycznie, zabezpieczy Cię przed podrażnieniami od chlorowanej wody oraz ewentualnymi infekcjami grzybiczymi o które nie trudno w wilgotnych miejscach.

Klienci, którzy kupili: Lactovaginal 10 kapsułek dopochwowych, kupili również:

Szukaj