Zarejestruj
Twój koszyk
0szt. za
0,00
PLN
Koszt dostawy od: 0,00 PLN
Produkt chwilowo niedostępny

Patentex Oval glob.dopochw. 12 szt.


Od dzisiejszych środków antykoncepcyjnych wymaga się przede wszystkim skuteczności i tego, by były dobrze tolerowane przez organizm.
Patentex oval spełnia oba warunki a ponadto nie zawiera hormonów.

Mówi się, że miłość jest jedną z najważniejszych rzeczy na świecie. W miłości zaś ważna jest seksualność i dlatego każdy powinien móc cieszyć się nią bez strachu przed niechcianą ciążą. Bardzo ważny jest wybór metody antykoncepcyjnej. Każda kobieta ma inne życzenia i wyobrażenia na temat idealnej antykoncepcji. Zależą one zawsze od jej aktualnej, osobistej sytuacji życiowej. Obecnie coraz większa liczba kobiet szuka skutecznej i prostej metody antykoncepcyjnej, dobrze tolerowanej przez organizm. Takiej jak Patentex oval.

Co daje Patentex Oval?
  • skuteczne zabezpieczenie
  • antykoncepcja bez hormonów
  • wysoka tolerancja
  • łatwość w użyciu
  • stosowanie tylko w razie potrzeby


Patentex oval to bezpieczna alternatywa dla innych środków antykoncepcyjnych. Wystarczy umieścić globulkę w pochwie na 10 minut przed stosunkiem. Dzięki swojej unikatowej formule rozpuszcza się do formy mikropianki, która optymalnie wypełnia pochwę i równomiernie rozprowadza aktywny składnik nonoksynol-9 unieszkodliwiający plemniki. Równocześnie pianka stanowi dla nich nieprzepuszczalną barierę.

Skład:
Substancja czynna: 1 globulka zawiera 75 mg nonoksynolu-9.

Właściwości:
Nonoksynol jest plemnikobójczą substancją powodującą fizyko-chemiczną destabilizację spermy. Preparat rozpuszcza się pod wpływem ciepłoty ciała do formy pianki. Pianka ta jest nieprzekraczalną barierą dla plemników. Dodatkowo składnik aktywny pianki nonoksynol unieszkodliwia plemniki. Preparat nie powoduje ochrony przeciw chorobom przenoszonym drogą płciową i zakażeniem wirusem HIV. Różne badania dowodzą, że Patentex oval jest bezpiecznym, skutecznymi środkiem, dobrze tolerowanym przez organizm.

Stosowanie:
Globulkę wprowadza się do pochwy na głębokość palca około 10 min przed stosunkiem. Środek zaczyna działać po całkowitym rozpuszczeniu. Zaleca się wprowadzenie następnej globulki, jeśli ejakulacja nie nastąpiła w ciągu pierwszej godziny oraz przed następnym stosunkiem bez względu na okres czasu jaki upłynął od poprzedniego stosunku.

Najczęściej zadawane pytania ma temat globulek Patentex Oval:

1. Czy wystarczy używanie Patentexu oval jako jedynego środka antykoncepcyjnego?

Tak. Oczywiście pod warunkiem, że dokładnie zastosujesz się do instrukcji użytkowania. Jednak aby uniknąć zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową, należy dodatkowo używać prezerwatywy.

2. Jak długo można stosować Patentex oval?

Dzięki temu, że Patentex oval jest z reguły dobrze tolerowany przez organizm, można go stosować przez długi okres czasu. Udowodniły to specjalistyczne badania przeprowadzone na grupie 1,652 kobiet. Najdłuższy okres stosowania Patentexu oval dla tej grupy wyniósł 54 miesiące. Te badania dowiodły, że Patentex oval jako antykoncepcyjny środek dopochwowy jest nie tylko bezpieczny i skuteczny, ale też dobrze tolerowany przez organizm.

3. Czy naprawdę muszę czekać określoną ilość czasu przed stosunkiem?

Tak, zawsze. Patentex oval zapewnia zabezpieczenie tylko, jeśli globulka w pełni rozpuści się do formy pianki i jej aktywny składnik zdąży rozprowadzić się w pochwie. Zajmuje to 10 minut.

4. Czy Patentex oval można stosować razem z prezerwatywą?

Tak, Patentexu oval można używać jednocześnie z lateksowymi prezerwatywami. Aktywny, plemnikobójczy składnik pianki nie niszczy lateksu.

5. A co z higieną; czy mogę myć się mydłem po użyciu Patentexu oval?

Oczywiście, że tak. Spokojnie możesz umyć się lub wziąć prysznic po zastosowaniu Patentexu oval. To dlatego, że nonoksynol-9, aktywny składnik Patentexu oval, nie reaguje ze zwykłym mydłem czy kosmetykami do mycia ciała. W przypadku Patentex oval nie trzeba patrzeć na zegarek po zastosowaniu Patentex oval. Takie zasady były przy środkach plemnikobójczych (obecnie niedostępnych w Polsce) zawierających chlorek benzalkonium. Ich działanie osłabiały bowiem inne substancje, jak mydło i żele pod prysznic! Był to skutek interakcji kationów chlorku benzalkonium z anionami aktywnych powierzchniowo związków takich jak mydło. Kiedy się łączyły, tworzył się związek, który mógł osłabiać działanie plemnikobójcze.

6. Patentex oval jest pieniącą się globulką. Jaką funkcję spełnia ta pianka?

Drobna pianka gra ważną rolę w sposobie działania Patentexu oval. Globulka rozpuszcza się pod wpływem temperatury i tworzy mikro-piankę, która jest nośnikiem aktywnego składnika o nazwie nonoksynol-9. Pianka gwarantuje jego szybkie rozprowadzenie wewnątrz pochwy i równomierne pokrycie ścianek pochwy, uwalniając aktywny składnik. Poprzez optymalne jego rozprowadzenie środek plemnikobójczy działa równomiernie, zapewniając skuteczne zabezpieczenie przed niechcianą ciążą.

7. Czy każda kobieta może stosować Patentex oval?

Patentexu oval może używać każda kobieta, która rozpoczęła już współżycie. Kliniczne badania nad Patentexem oval wykazały, że środek ten jest dobrze tolerowany i skuteczny wśród kobiet w wieku od 17 do 50 roku życia. Patentex oval jest świetnym rozwiązaniem zwłaszcza dla młodych osób, które rozpoczynają współżycie i nie chcą jeszcze stosować środków hormonalnych. Patentex oval polecany jest też wszystkim kobietom, które nie mogą stosować środków hormonalnych ze względów zdrowotnych.

Klienci, którzy kupili: Patentex Oval glob.dopochw. 12 szt., kupili również:

Szukaj