Zarejestruj
Twój koszyk
0szt. za
0,00
PLN
Koszt dostawy od: 0,00 PLN

Paracetamol 500 mg czopki 10 sztuk


PARACETAMOL 500 mg 10 czopków FARMINA
Lek bez recepty.

Wskazania:

Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy .
Ból i gorączka różnego pochodzenia, np. ból zębów, głowy, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bolesne miesiączkowanie, ból po zabiegu chirurgicznym lub stomatologicznym.
Leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia.

Dawkowanie:

Dzieci i dorośli o masie ciała powyżej 50 kg: 1-2 czopki co 4-6 godzin.
Nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 4g na dobę, uwzględniającej wszystkie leki zawierające paracetamol.
Lek należy stosować w przeliczeniu na masę ciała dziecka, przybliżony wiek dziecka został podany jako ogólna wskazówka.
Jednorazowo zaleca się stosować 10 do 15 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka.
Maksymalna dawka wynosi 60 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka na dobę.
Od 33,3 kg do 50 kg (od około 10 do 13 lat) – 1 czopek 3 do 4 razy na dobę.
Stosować nie częściej niż co 4 godziny.

Skład:

Substancją czynną leku jest paracetamol.
Substancja pomocnicza to tłuszcz stały.

Przechowywanie:

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla dzieci.

Uwagi:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Nie należy stosować równocześnie innych leków zawierających paracetamol.
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Lek nie wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn.
Podmiot odpowiedzialny:
Farmina Sp. z o.o. ul.Lipska 44 30-721 Kraków
Szukaj