Zarejestruj
Twój koszyk
0szt. za
0,00
PLN
Koszt dostawy od: 0,00 PLN
Produkt chwilowo niedostępny

Exoderil 1% krem na grzybicę 15 g


Exoderil. Potrójne uderzenie w grzybicę.

Exoderil: 1 gram kremu zawiera 10 mg naftyfiny chlorowodorku.

Wskazania: miejscowe leczenie zakażeń grzybiczych skóry, tj. grzybica skóry i fałdów skórnych (np. grzybica skóry gładkiej, grzybica pachwin); grzybica międzypalcowa (grzybica dłoni, grzybica stóp), zakażenie skóry wywołane przez drożdżaki (tzw. kandydoza lub drożdżyca), łupież pstry.

Dawkowanie: Stosować miejscowo na skórę. Cienką warstwę kremu nanosić raz na dobę na zmienioną chorobowo (umytą i osuszoną) skórę i okolice tych zmian. Lek należy stosowaćco najmniej 7 dni. Po ustąpieniu objawów zakażenia (takich jak świąd i pieczenie) lek należy stosować jeszcze przez 2 tygodnie. Jeśli po 7 dniach nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na naftyfinę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Ostrzeżenia i środki ostrożności: Leku nie stosować w okolicach oczu, ust oraz na błony śluzowe i rany. Jeśli wystąpią objawy podrażnienia skóry, zaprzestać stosowania. Lek zawiera alkohol cetylowy i alkohol stearylowy, które mogą wywoływać miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Działania niepożądane: Może wystąpić miejscowe podrażnienie skóry, zaczerwienienie, suchość, odczucie pieczenia.

Podmiot odpowiedzialny: Sandoz GmbH Biochemiestrasse 10 A-6250 Kundl, Austria. Pozwolenie Prezesa URPL nr 4223.

Kategoria dostępności: Lek wydawany bez recepty.

Opakowania: tuba 15 g.

Ostrzeżenie: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Klienci, którzy kupili: Exoderil 1% krem na grzybicę 15 g, kupili również:

Szukaj