Zarejestruj
Twój koszyk
0szt. za
0,00
PLN
Koszt dostawy od: 0,00 PLN
Produkt chwilowo niedostępny

ILADIAN Żel do higieny intymnej Pregna 180 ml


W okresie ciąży, kobieta szczególnie narażona jest na podrażnienia oraz infekcje stref intymnych i układu moczowego. Dlatego hipoalergiczny żel do higieny intymnej iladian pregna nie tylko delikatnie myje, ale zawiera również sprawdzone składniki o właściwościach:

  • antybakteryjnych,
  • przeciwgrzybiczych,
  • przeciwwirusowych.


Ponadto w składzie znajdują się wyciąg z nagietka o właściwościach nawilżających i wzmacniających system immunologiczny skóry, wyciąg z melisy, który zmniejsza przekrwienie i łagodzi uczucie obrzmienia oraz kwas mlekowy odpowiedzialny za utrzymanie właściwego pH.

Składniki:

Żurawina
Żurawina to krzew z rodziny Ericaceae, pochodzący głównie z Ameryki o szerokim zastosowaniu w farmacji, przemyśle spożywczym i kosmetycznym. Najważniejszą cechą żurawiny jest działanie:

– przeciwutleniające,
– przeciwgrzybicze,
– przeciwwirusowe,
– antybakteryjna,
– ochronne na naczynia krwionośne,
– stymulujące syntezę kolagenu i regenerację komórkową.

Kwas mlekowy
Kwas mlekowy należy do grupy alfa-hydroksykwasów (AHA). Pałeczki kwasu mlekowego, a także ich metabolity pozwalają zachować prawidłową mikroflorę bakteryjną miejsc intymnych, chroniąc w ten sposób przed podrażnieniami oraz rozwojem niekorzystnych drobnoustrojów.

Melisa
Melisa pochodzi z regionów śródziemnomorskich europy, zachodniej Azji i północnej Afryki, skąd rozprzestrzeniła się na północ.Melisa znana jest ze swoich właściwości, które wynikają z bogatego składu chemicznego:
– flawonoidów
– olejków eterycznych,
– soli mineralnych i wielu innych.
Do podstawowych funkcji kosmetycznych tego zioła należy:
– działanie przeciwutleniające,
– działanie przeciwpodrażnieniowe,
– oczyszczające,
– zmniejszające przekrwienie,
– działanie antybakteryjne.

Nagietek
Calendula officinalis L. jest aromatyczną rośliną jednoroczną należącą do rodziny Asteraceae. Pochodzi z basenu Morza Śródziemnego, ale aktualnie jest szeroko rozpowszechniona po całym świecie.
Do najważniejszych właściwości tej rośliny należy:
-przyspieszanie proces odnowy naskórka i jego regeneracji,
-działanie przeciwpodrażnieniowe,
-działanie nawilżające i łagodzące,
-stymulowanie odporności skóry.

Kora dębu i oczar wirgilijski
Oczar to krzew lub małe drzewo leśne, występujące we wschodniej i środkowej części Ameryki Północnej. Ekstrakt zawiera około 12% garbników (hamamelitaniny), glikozydy flawonowe, saponiny, witaminy (C, E, K i P), pierwiastki (mangan, jod, selen, miedź), tłuszcze, białka, cukry i żywice. Posiada działanie ściągające, stabilizuje pH skóry, co pozwala na zachowanie jej naturalnej ochrony, przeciwdziała podrażnieniom i nieprzyjemnemu zapachowi.
Dąb znany jest ze swoich właściwości przeciwpodrażnieniowych, kojących i łagodzących. Najważniejszymi aktywnymi składnikami tego potężnego drzewa są: garbniki (taniny), a także związki żywicowe i sole mineralne. Aminokwasy pochodzenia roślinnego (arginina i leucyna) – zapewniają silne działanie nawilżające.

UWAGA!
Termin ważności upływa 30.06.2022r

Klienci, którzy kupili: ILADIAN Żel do higieny intymnej Pregna 180 ml, kupili również:

Szukaj