Zarejestruj
Twój koszyk
0szt. za
0,00
PLN
Koszt dostawy od: 0,00 PLN

Dexak 25 10 tabl.


Co to jest Dexak®?

Dexak® to skuteczny lek przeciwbólowy, który zaczyna działać szybko. Należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.

Jest jedynym lekiem dostępnym teraz bez recepty, zawierającym w swoim składzie substancję czynną – deksketoprofen (w postaci deksketoprofenu z trometamolem).

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: Dexak® – objawowe leczenie bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego np. bólu mięśniowo-kostnego, bolesnego miesiączkowania, bólu zębów.

Zaczyna działać szybko.

W niektórych badaniach początek działania przeciwbólowego uzyskiwano po 30 minutach od podania leku. Maksymalne stężenie produktu leczniczego we krwi występuje po 30 minutach (zakres 15 do 60 minut). W przypadku ostrego bólu, kiedy potrzebne jest szybsze działanie, zaleca się przyjmowanie leku na pusty żołądek (co najmniej 30 minut przed posiłkiem), co spowoduje szybsze wchłanianie leku i jego szybszy początek działania.

DAWKOWANIE:

Lek Dexak® przeznaczony jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Należy zawsze przyjmować go dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. Dawka leku będzie uzależniona od typu, ciężkości i okresu występowania bólu u pacjenta.

Zalecana dawka dobowa w przypadku leku Dexak® to 1 tabletka (25 mg deksketoprofenu) co 8 godzin.

Tabletkę należy połknąć, popijając odpowiednią ilością płynu (np. szklanką wody). Nie należy stosować całkowitej dawki dobowej większej niż 75 mg.

U osób w podeszłym wieku lub z chorobami nerek lub wątroby zaleca się rozpoczynanie leczenia od mniejszej całkowitej dawki dobowej (50 mg) odpowiadającej nie więcej niż 2 tabletkom. W przypadku dobrej tolerancji u osób w podeszłym wieku tę dawkę początkową można następnie zwiększyć do dawki zalecanej dla ogólnej populacji (75 mg).

SKŁAD:

Każda tabletka zawiera 25 mg deksketoprofenu w postaci deksketoprofenu z trometamolem

Substancje pomocnicze: Sacharoza: 2,40-2,44 g.

POSTAĆ FARMACEUTYCZNA:

Dexak®: białe, okrągłe, powlekane tabletki z linią dzielącą. Tabletki można dzielić na połowy;

PRZECIWWSKAZANIA:

Nie wolno stosować produktów w następujących przypadkach: u pacjentów z nadwrażliwością na substancję czynną, inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; u pacjentów, u których substancje o podobnym mechanizmie działania (np. kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ) wywołują napad astmy, skurcz oskrzeli, ostry nieżyt błony śluzowej nosa lub powodują wystąpienie polipów nosa, pokrzywki lub obrzęku naczynioruchowego; u pacjentów z reakcjami fotoalergicznymi lub fototoksycznymi podczas stosowania ketoprofenu lub fibratów w wywiadzie; u pacjentów, u których w wywiadzie stwierdzono krwawienie z przewodu pokarmowego lub perforację, związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ; u pacjentów z czynną chorobą wrzodową żołądka lub krwawieniem lub ich podejrzeniem, jak również wywiadem krwawienia z przewodu pokarmowego, owrzodzenia lub perforacji, u pacjentów z przewlekłą niestrawnością; u pacjentów, u których występuje inne czynne krwawienie lub zaburzenia przebiegające z krwawieniami; u pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego; u pacjentów z ciężką niewydolnością serca; u pacjentów z umiarkowaną lub ciężką niewydolnością nerek (klirens kreatyniny < 59 ml/min); u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby (10–15 punktów w skali Childa-Pugha); u pacjentów ze skazą krwotoczną i innymi zaburzeniami krzepnięcia krwi; u pacjentów ciężko odwodnionych (z powodu wymiotów, biegunki lub przyjmowania niedostatecznej ilości płynów); u kobiet w trzecim trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią.

Klienci, którzy kupili: Dexak 25 10 tabl., kupili również:

Szukaj