Zarejestruj
Twój koszyk
0szt. za
0,00
PLN
Koszt dostawy od: 0,00 PLN
Produkt chwilowo niedostępny

Calominal x 60 tabl.


Calominal wspomaga:

- leczenie nadwagi

- kontrolowanie wagi ciała

- zmniejszenie przyswajania cholesterolu

Zawarty w wyrobie chitozan posiada zdolność do wiązania dużych ilości lipidów. Nie ulega on strawieniu i razem ze związanymi tłuszczami zostaje wydalony z organizmu. Dzięki swoim właściwościom wyrób medyczny Calominal zmniejsza ilość tłuszczów wchłanianych z pożywienia, a tym samym ilość dostarczanych do organizmu kalorii. Dodatkowo wyrób ogranicza również ilość przyswajanego z pożywienia cholesterolu. Poprzez swoje działanie Calominal wspomaga redukcję i kontrolę masy ciała.

Calominal – Leczenie nadwagi

Nadwaga to nadmiar tkanki tłuszczowej gromadzący się pod skórą i w organach wewnętrznych w ilości znacznie przekraczającej aktualne zapotrzebowanie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nadmiar tkanki tłuszczowej, zależnie od płci, wykazuje tendencję do gromadzenia się w typowych miejscach. U kobiet zwykle jest to okolica brzucha, pośladków i ud. U mężczyzn dominuje rejon jamy brzusznej. Przyczyn nadwagi jest naprawdę wiele. Nadwaga może wynikać z nieprawidłowego odżywiania, braku ruchu, ale także ze schorzeń sprzyjającym przybieraniu dodatkowych kilogramów. Nadwaga to nie tylko kwestia wyglądu, ale co więcej – ryzyko wielu chorób. Dlatego nie wolno jej bagatelizować. Rozwiązaniem pomocnym w walce z nadwagą jest wyrób medyczny Calominal, który wspomaga leczenie nadwagi. Głównym składnikiem wyrobu medycznego Calominal jest chitozan posiadający zdolność do wiązania dużych ilości lipidów. Nie ulega strawieniu i razem ze związanymi tłuszczami zostaje wydalony z organizmu. Calominal zmniejsza ilość tłuszczów wchłanianych z pożywienia, a tym samym ilość dostarczanych do organizmu kalorii. Dodatkowo, Calominal ogranicza ilość przyswajanego z pożywienia cholesterolu. Poprzez swoje działanie Calominal wspomaga redukcję i kontrolę masy ciała.

Dawkowanie Calominalu

Calominal należy stosować zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji użycia. W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Redukcja wagi ciała: przyjmować 2 razy dziennie po 2 tabletki.

Kontrola wagi ciała: przyjmować 2 razy dziennie po 1 tabletce.

Wyrób należy przyjmować tylko do dwóch głównych posiłków. Aby zapewnić pokrycie zapotrzebowania organizmu na witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E i K) oraz podstawowe kwasy tłuszczowe należy spożywać przynajmniej jeden posiłek zawierający wysokowartościowe oleje i tłuszcze.

Tabletki należy popijać przynajmniej 250 ml wody. W czasie stosowania wyrobu medycznego Calominal zaleca się przyjmowanie co najmniej 2-3 litrów płynów dziennie.

Dla uzyskania optymalnych efektów stosowanie wyrobu powinno być połączone z aktywnością fizyczną oraz ze zdrowym odżywianiem.

Ostrzeżenia specjalne i zalecane środki ostrożności:

Nie stosować w przypadku uczulenia na produkty ze skorupiaków, ryb lub mięczaków lub na którykolwiek ze składników wyrobu. W okresie ciąży i karmienia piersią należy zrezygnować z leczenia nadwagi lub prowadzić je pod ścisłą kontrolą lekarza. Nie stosować u dzieci w wieku do 3 lat. U dzieci powyżej 3 lat oraz młodzieży wyrób można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Osoby w wieku powyżej 80 lat nie powinny odchudzać się bez zgody lekarza. Nie stosować w przypadku, gdy wskaźnik masy ciała (BMI) jest niższy niż 18,5. Osoby, u których występują zaburzenia trawienia (zaparcia, osłabienie perystaltyki jelit, stan po operacji jelita) lub zaburzenia przemiany materii oraz osoby przyjmujące leki ograniczające perystaltykę jelit powinny skonsultować z lekarzem możliwość stosowania wyrobu Calominal. Nie stosować wyrobu Calominal jednocześnie z lekami lipofilowymi (np. doustnymi środkami antykoncepcyjnymi, witaminami A, D, E i K, niektórymi antybiotykami). Należy zachować odstęp co najmniej 4 godzin między przyjęciem leków a przyjęciem wyrobu Calominal. Jeśli leki są przyjmowane długotrwale przed zastosowaniem wyrobu Calominal należy skonsultować się z lekarzem. Wyrób nie ma zdolności wiązania, innych niż tłuszcze, składników pożywienia, takich jak białko, cukier, węglowodany czy alkohol.

Klienci, którzy kupili: Calominal x 60 tabl., kupili również:

Szukaj