Zarejestruj
Twój koszyk
0szt. za
0,00
PLN
Koszt dostawy od: 0,00 PLN
Produkt chwilowo niedostępny

Oxalin 0.05% żel do nosa 0,5mg/g 10g


Lek Oxalin 0,05% zawiera chlorowodorek oksymetazoliny, który stosowany miejscowo na błonę śluzową nosa, powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa i zahamowanie nadmiernego wydzielania. Poprawia drożność przewodów nosowych, ułatwia odpływ wydzieliny z zatok przynosowych. Oxalin 0,05% przeznaczony jest do stosowania dla dzieci w wieku powyżej 6 lat i dorosłych.

Lek Oxalin 0,05% stosuje się miejscowo do nosa w obrzęku błon śluzowych występującym w:
- ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa,
- alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa,
- zapaleniu zatok przynosowych.

Co zawiera lek Oxalin 0,05%:

Substancją czynną leku jest oksymetazoliny chlorowodorek. 1 g żelu zawiera 0,5 mg oksymetazoliny chlorowodorku. - Pozostałe składniki to: sodu chlorek, disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan jednowodny, disodu edetynian, hydroksyetylocelulozę, glicerol, benzalkoniowy chlorek roztwór, woda oczyszczona.

Jak stosować lek Oxalin 0,05%:

Oxalin 0,05% jest przeznaczony wyłącznie do stosowania do nosa.

1 dawka zawiera 0,05 mg oksymetazoliny chlorowodorku.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 dawka do każdego otworu nosowego dwa do trzech razy na dobę. Nie należy stosować leku częściej niż 3 razy na dobę.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 1 dawka do każdego otworu nosowego dwa razy na dobę. Nie należy stosować leku częściej niż 2 razy na dobę. Nie należy stosować dłużej niż przez 3 do 5 dni. Należy unikać stosowania dłuższego niż zalecane oraz przedawkowania.

Sposób stosowania:
Każdorazowo przed użyciem leku, zdjąć nasadkę ochronną.

Przed pierwszym użyciem nowej butelki, po zdjęciu nasadki, nacisnąć dozownik 3-5-krotnie, aż do pojawienia się leku. Końcówkę dozownika wprowadzić do otworu nosowego. Trzymając butelkę pionowo nacisnąć dozownik, co spowoduje podanie dawki leku do nosa.

Ze względów higienicznych opakowanie leku powinno być stosowane tylko przez jednego pacjenta.

Klienci, którzy kupili: Oxalin 0.05% żel do nosa 0,5mg/g 10g, kupili również:

Szukaj